Yüksel Kangal - Özgeçmiş

DİVA AJANS Kurucusu Yüksel Kangal, reklam dünyasına 1963 yılında girdi...

1967 yılında o günlerin yüksek trajlı Akşam Gazetesi'nden aldığı teklifi değerlendirdi, aynı gazetenin reklam servisini kurdu. 1970 yılında çalışmaya başladığı ilk reklam ajansından ortaklık teklifi aldı.

Kangal iki yıl sonra, ülkenin en çok satan gazetesi Günaydın'ın Ankara Reklam Müdürü oldu. 1975 yılında Günaydın Gazetesi Ankara Bölge Müdürlüğüne getirilen ve bu görevi aralıksız 18 yıl sürdüren Kangal, Günaydın'la birlikte kendisine bağlı Tan, Saklambaç, Posta gazetelerinin yöneticiliğini üstlendi. Başkent'in en popüler gazetesi Ulus'un Genel Müdürlüğü görevini de yapan Yüksel Kangal 1993 yılında Milliyet Gazetesi'nin tesisler müdürlüğüne getirildi. Başarılı yönetici Star Gazetesi'nin Bölgeler Koordinatörlüğünü 3 yıl yaptıktan sonra, 2000 yılında başında bulunduğu Diva Ajans Medya Hizmetleri firmasını kurdu. Kangal 50 yıldan bu yana, basın sektörünün en önemli kollarında reklam ünitelerinin başında bulundu.

Meslek diliyle mürekkep yalamış deneyimli yönetici, 13 yılda, ülkenin en önemli ve itibarlı gazetelerinden biri olan Hürriyet'in, 10 yıl süre ile aralıksız, EN BAŞARILI REKLAM AJANSI ödüllerine layık görüldü. Gazete reklam yayıncılığı, müşteri ilişkileri ve reklam etkinliklerini çok iyi bilen Yüksel Kangal, bir ömrü geçirdiği mesleğinde, yeni gençler yetiştirerek Türk Basın sektörüne yadsınamaz hizmetler vermeyi sürdürüyor.